ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0462 616 304

Контакт-центр0462 616 304

12.01.2016 / 08:34

Як уникнути рахунку з розрахунковим споживанням

Якщо споживач отримав рахунок, у якому вказані розрахункові, а не фактичні обсяги спожитого природного газу, це означає, що газорозподільне підприємство не отримало вчасно фактичні показання лічильника такого споживача.

Розрахунковим періодом вважається календарний місяць, Тому, якщо споживач взагалі не передав показання газорозподільному підприємству або передав їх не вчасно, наприклад 20 числа, а до кінця місяця залишається 10 або 11 днів, протягом яких споживач продовжує користуватися газом, обсяг споживання газу розраховується на рівні планового місячного об’єму. Тобто, до фактичних показань за 20 днів донараховується споживання до кінця місяця або платіж розраховується на рівні планового обсягу споживання за повний місяць.

Втім, якщо за підсумками наступного місяця споживач своєчасно передасть показання, то формування об'єму природного газу за період зазначеного місяця буде здійснено з урахуванням наданих показань.

Право здійснювати формування рахунків на рівні планового місячного об`єму газорозподільному підприємству надає Кодекс газорозподільних систем, який набрав чинності 27.11.2015 р. В Кодексі зазначено, що у разі не отримання газорозподільним підприємством від споживача фактичних даних до 6-го числа, обсяг споживання газу визначається на рівні планового місячного об’єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання побутового споживача. Тобто, в такому разі газорозподільча компанія бере до уваги склад газових приладів і пристроїв, категорію будинку (індивідуальний, багатоквартирний) та в окремих випадках з урахуванням опалювальної площі та наявності централізованого гарячого водопостачання і таким чином, визначивши профіль споживача, здійснює розрахунок по середньому споживанню за відповідний місяць минулого року із застосуванням методології затвердженої Кодексом.

В такому разі просимо споживачів не турбуватися та діяти наступним чином:

  1. Вказати у спеціальних полях рахунку показання свого лічильника та дату їх зняття. 
  2. У будь-який зручний для споживача спосіб здійснити оплату згідно з вказаною у рахунку сумою до сплати.
  3. Не забути наступного місяця вчасно передати фактичні показання лічильника. Це дозволить сплачувати лише за спожитий обсяг газу.

Способи передачі показань лічильників детально описані тут.

Вказані у спеціальних полях квитанції фактичні показання лічильника потрапляють в автоматизовану програму обліку. Виходячи із фактичних показань лічильника автоматично проводиться перерахунок споживання та заборгованості. Результати проведеного перерахунку будуть враховані при формуванні рахунку у наступному місяці.

Пам`ятайте, дисциплінованість при передачі фактичних показань лічильника та своєчасна оплата буде персональною гарантією економії часу, коректного обліку спожитого природного газу та суттєво зменшить кількість конфліктних ситуацій.